kykNET Silwerskermfees

Book your tickets

Choose Venue & Date/Time Choose Tickets

Select Venue

Date & Time/s

Kom fliek saam met ons by die 9de kykNET Silwerkermfees waar ons bestaande en ontluikende werke geniet en vereer.

Come and join us for the 9th kykNET Silwerskerm festival where we enjoy and honour existing and new films.

Ruil jou kaartjie om vir 'n heeldag toegangs-armbandjie by Theatre on the Bay in Kampsbaai om al die vertonings van daardie dag te kan bywoon.

Kaartjies sluit slegs toegang in tot die vertonings by Theatre on the Bay, Linkstraat, Kampsbaai.

Meer inligting oor die 9de kykNET Silwerskermfees by https://kyknet.dstv.com/blad/silwerskermfees.

Sien jou daar!


Skedule:

Woensdag 21 Augustus 2019

12:15 - 13:15 - Kortfilms: Vinnie & Olga / Binnelandse Sake / Janneman

13:45 - 14:55 - Kortfilms: Swaaibraai / Sussie / Die Begrafnis

15:30 - 17:45 - Dokumenter: Stroop

18:15 - 19:45 - Dokumenter: The Space - Theatre of Survival

20:00 - 22:00 - Speelfilm: Fiela se Kind


Donderdag 22 Augustus 2019

09:00 - 10:15 - Dokumenter: The Colour of Wine

10:30 - 12:15 - Dokumenter: The Fun is Not Over

12:30 - 13:55 - Dokumenter: Goldblatt

14:15 - 15:00 - Kortfilms: Gebles / Oedipus: Die Musical, 'n Dokumenter

15:15 - 16:15 - Dokumenter: Dalene

16:45 - 18:45 - Speelfilm: Flatland

19:00 - 20:40 - Dokumenter: Sisters of the Wilderness

21:00 - 22:30 - Speelfilm: Griekwastad


Vrydag 23 Augustus 2019

09:15 - 10:25 - Kortfilms: Hoe om 'n Perd te Teken / Lakens / Miemie (en die meteoriet wat haar definitief gaan tref)

10:45 - 12:00 - Kortfilms: My Gelykenis / Van Nasionale Belang / Rooilug

12:15 - 14:00 - Dokumenter: Buddha in Africa

14:30 - 16:30 - Speelfilm: Knuckle City

17:15 - 19:00 - Speelfilm: Racheltjie de Beer

19:15 - 20:45 - Dokumenter: Whispering Truth to Power

21:00 - 22:40 - Speelfilm: Poppie Nongena


Saterdag 24 Augustus 2019

09:00 - 10:30 - Dokumenter: The Space - Theatre of Survival

10:45 - 11:45 - Bestaande Werke: Dr. Johan Heyns: Exorcist of Apartheid / Far from the Castle / Porselein

12:00 - 14:10 - Speelfilm: Freedom

14:30 - 15:50 - Dokumenter: Liyana

16:15 - 18:15 - Speelfilm: Toorbos

Select Venue

Date & Time/s


Kom fliek saam met ons by die 9de kykNET Silwerkermfees waar ons bestaande en ontluikende werke geniet en vereer.

Come and join us for the 9th kykNET Silwerskerm festival where we enjoy and honour existing and new films.

Ruil jou kaartjie om vir 'n heeldag toegangs-armbandjie by Theatre on the Bay in Kampsbaai om al die vertonings van daardie dag te kan bywoon.

Kaartjies sluit slegs toegang in tot die vertonings by Theatre on the Bay, Linkstraat, Kampsbaai.

Meer inligting oor die 9de kykNET Silwerskermfees by https://kyknet.dstv.com/blad/silwerskermfees.

Sien jou daar!


Skedule:

Woensdag 21 Augustus 2019

12:15 - 13:15 - Kortfilms: Vinnie & Olga / Binnelandse Sake / Janneman

13:45 - 14:55 - Kortfilms: Swaaibraai / Sussie / Die Begrafnis

15:30 - 17:45 - Dokumenter: Stroop

18:15 - 19:45 - Dokumenter: The Space - Theatre of Survival

20:00 - 22:00 - Speelfilm: Fiela se Kind


Donderdag 22 Augustus 2019

09:00 - 10:15 - Dokumenter: The Colour of Wine

10:30 - 12:15 - Dokumenter: The Fun is Not Over

12:30 - 13:55 - Dokumenter: Goldblatt

14:15 - 15:00 - Kortfilms: Gebles / Oedipus: Die Musical, 'n Dokumenter

15:15 - 16:15 - Dokumenter: Dalene

16:45 - 18:45 - Speelfilm: Flatland

19:00 - 20:40 - Dokumenter: Sisters of the Wilderness

21:00 - 22:30 - Speelfilm: Griekwastad


Vrydag 23 Augustus 2019

09:15 - 10:25 - Kortfilms: Hoe om 'n Perd te Teken / Lakens / Miemie (en die meteoriet wat haar definitief gaan tref)

10:45 - 12:00 - Kortfilms: My Gelykenis / Van Nasionale Belang / Rooilug

12:15 - 14:00 - Dokumenter: Buddha in Africa

14:30 - 16:30 - Speelfilm: Knuckle City

17:15 - 19:00 - Speelfilm: Racheltjie de Beer

19:15 - 20:45 - Dokumenter: Whispering Truth to Power

21:00 - 22:40 - Speelfilm: Poppie Nongena


Saterdag 24 Augustus 2019

09:00 - 10:30 - Dokumenter: The Space - Theatre of Survival

10:45 - 11:45 - Bestaande Werke: Dr. Johan Heyns: Exorcist of Apartheid / Far from the Castle / Porselein

12:00 - 14:10 - Speelfilm: Freedom

14:30 - 15:50 - Dokumenter: Liyana

16:15 - 18:15 - Speelfilm: Toorbos

Important note:

 
View Tickets